Wieczornica

Mieszkańcy Mąkoszyc i okolic oraz zaproszeni goście mogli już uczestniczyć w obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wieczornica niepodległościowa odbyła się 9 listopada . Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej przez ks. proboszcza Tomasza Szymkowiaka, który w homilii szczególną uwagę zwrócił na rolę patriotyzmu we współczesnych czasach oraz na bohaterów , dzięki którym możemy się cieszyć Wolną Polską z uwzględnieniem lokalnych patriotów. Następnie w asyście harcerzy z pochodniami przeszliśmy do sali, w której nastąpiła dalsza część uroczystości. Uczniowie naszej szkoły przygotowali inscenizację pt. „Kocham i rozumiem wolność”.


Przedstawili najważniejsze dzieje Ojczyzny w ciągu stu lat trwania jej niepodległości. Wiersze, scenki rodzajowe były przeplatane pięknym śpiewem , tańcem ze wstęgami oraz przygotowaną prezentacją multimedialną. Bardzo dziękuję im za włożoną pracę i stworzenie wyjątkowej atmosfery tego wieczoru. Widzowie mogli częstować się ciastem upieczonym przez rodziców naszych uczniów, za co im serdecznie dziękuję. Na stołach wyłożone zostały także okolicznościowe upominki poświęcone tej wyjątkowej rocznicy. Każdy mógł sobie zabrać pamiątkę z tej niezwykłej uroczystości. Sala udekorowana była pracami konkursowymi naszych uczniów- na zakończenie można było podziwiać dziecięcy talent. Spotkanie zakończyło się wręczeniem symbolicznych czeków , które były nagrodą dla dwóch zwycięskich klas. Prezenty wręczyła pani Katarzyna Wygoda ze Stowarzyszenia „Z inicjatywą” z Mąkoszyc. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim , którzy zechcieli razem z nami świętować to radosne wydarzenie – sala była wypełniona po brzegi.


Daliśmy piękne świadectwo umiłowania dla Ojczyzny i poszanowania trudu naszych przodków oraz przykład dla młodych pokoleń. Wszak sto lat ma się tylko raz !