Święto Niepodległości

103 lata temu Polska odzyskała niepodległość. To bardzo ważna data na kartach polskiej historii. Współcześnie możemy na różne sposoby okazywać patriotyzm. Uczniowie naszej szkoły już od 7 listopada biorą udział w obchodach rocznicy odzyskania niepodległość. Właśnie w niedzielę wzięli udział w biegu na orientację „Rajdzie Małkowskiego”.

We wtorek 9 listopada nagraliśmy krótką patriotyczną wieczornicę .

Dziś odbyły się gminne obchody tego święta w Kobylej Górze. Uczniowie naszej szkoły: Natalia Niwa, Sebastian Wygoda i Jakub Rak uczestniczyli we mszy świętej oraz złożyli wiązankę kwiatów i znicze pod pomnikiem w centrum Kobylej Góry. Ponadto Sebastian odczytał tekst apelu poległych. Wśród obecnych harcerzy na tej uroczystości byli również uczniowie z naszej szkoły: Patryk Raszewski-Nolbert i Wiktor Nolbert.

Dziękuję wszystkim za aktywne włączenie się w radosne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.