Tydzień Codziennego Czytania – podsumowanie

Zaczytaj się z Księgarnią Tuliszków – dziś ostatni dzień naszego projektu „Tydzień Codziennego Czytania”. Przyszedł zatem czas na podsumowanie.

W akcji codziennego czytania brali udział wszyscy uczniowie klas I – VI. Chciałam w projekt włączyć jak największą grupę, ponieważ oprócz tych korzyści płynących z czytania, które przewijały się w codziennych relacjach, jest jeszcze jedna bardzo ważna i może komuś wpadła ona do głowy. Otóż Kochani Uczniowie: ,,CZYTANIE JEST PO PROSTU PRZYJEMNE”. Mieliście w tym tygodniu okazję poznać fragmenty interesujących książek rekomendowanych przez księgarnię Tuliszków oraz tych z bibliotecznych półek, a klasa czwarta podzieliła się ze mną czytelniczymi doznaniami i wrażeniami, które zapisałam w ,,Czytelniczym Co_Dzienniku”.

Tydzień codziennego czytania minął, ale nawyk codziennego czytania niech trwa całe życie.

Dziękuję Organizatorom Konkursu – Księgarnia Tuliszków za ciekawą formę promocji czytelnictwa wśród uczniów oraz całej społeczności szkolnej i innym osobom, które służyły pomocą, by wesprzeć moje działania.

Zapraszam do biblioteki, nasz księgozbiór ma wiele ciekawych książek i na kiermasz, który będzie trwał do Świąt, sporo się sprzedało, ale jeszcze jest w czym wybierać. Na zdjęciu powyżej znajdziecie również listę książek rekomendowanych przez Księgarnię Tuliszków z podziałem na kategorie wiekowe. Warto się jej przyjrzeć.

MT