Tydzień Codziennego Czytania – dzień 4

Zaczytaj się z Księgarnia Tuliszków – DZIEŃ 4

Dzisiaj uczniowie poznali fragment książki „Opowieści o prawach dziecka” Marka Michalaka. Dzięki uprzejmości KPP w Ostrzeszowie rozdział ,,O Karolu, który wcale nie był kosmitą” (czyli o prawie dziecka do miejsca w przestrzeni publicznej) przeczytała im Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie st.asp. Magdalena Hańdziuk.

Nasz Gość nie tylko pięknie przeczytał rekomendowaną przez Księgarnia Tuliszków książkę, ale także przypomniał zasady funkcjonowania w wirtualnym świecie, zwracając uwagę, że dzieci mają prawo mieć dostęp do zasobów cyfrowych, ale w taki sposób, żeby nie naruszać praw swoich rówieśników czy innych osób.

Książka M. Michalaka zabiera czytelnika w mądrą podróż po świecie wartości i podobnie jak wiele innych książek może wiele nauczyć. Z tej dowiecie się o swoich prawach. Warto je znać choćby po to, żeby wiedzieć, że ,,Twoje prawo kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiego człowieka”. Oczekując szacunku, szanuj innych.

Dziękujemy KPP w Ostrzeszowie i pani Magdalenie Hańdziuk za wsparcie naszego projektu oraz Przewodniczącej Rady Rodziców, pani Katarzynie Karczewskiej za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.